מ"ה דעתי

הפיתוח שבוצע בדשא ובכביש של במת המופעים ומקום ישיבת הקהל, שליד המועדון, וגרם שינויים מדאיגים בהתאמתו לייעוד המקורי של המקום ומבלי שהוחלט
חרמונה לין | 24/07/2020 | 2 תגובות

שלום חברים,

 

כותבת כאן ומצפה לקבל מענה מהאחראים, שיצרו עובדות כך שלא יכולנו לדעת מראש כדי להגיב בזמן או להיות שותפים!!! כשהנושא הוא ברמת חשיבות לכולנו ולעתיד היחד שלנו בהתכנסות כקיבוץ וחברה. וגם מה דעתכם כמובן. 

 והנושא:
הפיתוח שבוצע בדשא ובכביש של במת המופעים ומקום ישיבת הקהל, שליד המועדון, וגרם שינויים מדאיגים בהתאמתו לייעוד המקורי של המקום, והוא עכשיו עובדה מוגמרת, למרות שייעודו לא שונה (למעלה מ- 90 שנה), והוא קודם כל להתכנסות רב גילית באמצעות המיקום, גודל השטח, הבמה, הנגישות והסידורים הטכניים, ואין לו תחליף!!!

להזכירכם, ש
המקום נכלל כחלק מ"לב הקיבוץ", שעדיין "כאילו" לא תוכנן,
בוודאי אמור היה לשמש בחגיגות ה- 100 המאד קרובות,

ועכשיו, נוצרו כבר עובדות של הפיכת חלק מהמקום לחניות ע"ח פגיעה במקום המיועד לישיבת קהל.


השאלות שלי מבוססות ונובעות רק ממה שנראה לעין היום בשטח, במצב של כמעט סיום הביצוע, ולא שמעתי על כך בשלבי התכנון וכנראה לא הייתה חשיבה על שמירה ושיפור הייעוד של המקום... ועכשיו,  מה שנותר זה העובדות ומחפשת מה לעשות לטובת פיתוח נכון של המקום!!! הנושא הזה קרוב ללבי ועדיין מרגישה אחריות על עתיד המקום והלוואי והשיפור המושקע שנעשה היה כולל למשל:

שיפור ופיתוח בהדגשת הייעוד של המקום כבר למעלה מ- 90 שנה, כך שיאפשר התכנסות רחבה של כ- 2000 איש, של אוכלוסייה רב דורית ועם אורחים, בחג ואירועים גדולים, כי נמצא במקום מרכזי ונגיש, גם לצפייה והתכנסות חברתית בחזרות, עם תנאים של במה... ואם להשקיע אז במיוחד יש צורך היום בשיפור זווית הישיבה כך שייראו טוב, להרחיב למכסימום צופים, ויש מקום לטיפול בבמה והשלמת הסידורים הטכניים.

לסיכום, 

בשום מקום לא הוחלט על שינוי הייעוד המקורי של המקום!
הייתי שמחה מאד לברך על ההשקעה בדרכים וחניות, אבל מאד מאד חוששת בעקבות מה שראיתי בשטח, חוששת שנעשה כאן "מחטף" של טובת החניות על חשבון המקום המרכזי שלנו כקיבוץ – של המקום המתאים ונגיש לקהל, שטוב שנמצא בלב הקיבוץ, ואם היו משקיעים בייעוד שלו היה בוודאי משמש כבר בקרוב לחגיגות המאה ומשתלב בתכנון "לב הקיבוץ",

 

אני שואלת ומקווה שהתשובות קיימות, למרות שאני כותבת ללא כתובת, ושייעוד המקום לא נשכח.

חרמונה

הוסף תגובה

תגובות לדעה:

במת מועדון לחבר חייבת להיות נגישה ולשמור על צביונה

עפרה לין-חנון | 2/8/2020
מצטרפת לשאלות 1. חייבים לשנות, זו בעיה לדורות ויש בעיית נגישות חמורה. 2. השינוי חייב להיות בלמידה משותפת, של תרבות המקום,מטרות ונגישות 3. לשאול, להזמין אנשים לפרסם ולבדוק לעומק העניין. במת הקיבוץ היא אחת ממוקדי התרבות והחגים ומשמעותית ביותר לשילוב הקהילה.

תמיכה גורפת לתגובתן של חרמונה ועפרה

רעיה שלומי | 4/8/2020
גם אני שייכת לאנשים שתרבות המקום קרובה לליבי וסבורה שאין תחליף לדשא בו חגונו בעבר את כל החגים הגדולים שלנו. ונכון הוא שכאן לא היה פרסום של התכנית מראש וציפייה לתגובות הקהל לפני שבוצעו השינויים המקום. חבל..