מ"ה דעתי

ברכת "כל הכבוד" לפדידה
דורון שהם | 21/09/2020 | 3 תגובות
צריך, כנראה ,"ליכודניק" כדי לעשות את החיבור בין ה"שמוצניקים " המתנשאים, עם ברכות השחייה שלהם והאסי הפרטי שלהם ,כדי ליצור חיבור כל-כך מוצלח ויפה עם חבורת "דוסים" מירושלים.

וברצינות- לא הטרחתי את עצמי (ואני מצטער על כך) לעקוב לאורך השנים אחרי התפתחות הקבוצה הדתית (קיבוץ?) "בראשית" שעשתה דברים חשובים ויפים לנוער  בירושלים . אבל בראיון שעשה דורון נדיב עם ראובן פדידה בעלון האחרון, נפקחו עיני ובאמת ,אני מודה , "נפל לי האסימון". יש משהו מרחיב לב (בלי ציניות ובלי מרכאות) במפעל הזה של החממה בירושלים ואני גאה ,אמנם פאסיבי, שהקיבוץ שלנו ידע לשים את האדם הנכון והתקציב הראוי ולקדם את המבצע ולהביאו למקום בו הוא נמצא היום. כל הכבוד.


מבלי להמעיט במה שעושים חברי הקבוצה מירושלים. התרומה ,כפי שהבנתי מהראיון , שמשמר העמק תרמה והביצוע של ראובן פדידה וחברים נוספים, הם אבן בוחן משמעותית לאפשרות לגשר על פערי אידאולוגיה ולקיים (אינשאללה), חברה סולידרית ומפרגנת יותר במדינה השסועה והמוסתת שלנו. תודה לכל מי שמעורב בעשיה זו ושנה טובה יותר מזו שנגמרה עכשיו, לכולנו ללא הבדלי דת, מין וצבע עור.


הוסף תגובה

תגובות לדעה:

ראשית

אורנה שפירא | 22/9/2020
זה מרגש מאד לראות את כל מה שנעשה שם בהובלה של שנים רבות ע"י חברי משמר העמק, קודם יעל ועמוס ומאוחר יותר ראובן שלא חוסך מהם דבר..וכמובן צוות של מס חברים/ות שמלווים את הפרוייקט לאורך הדרך... הרבה כבוד וכה לחי!

הכבוד לראובן

יריב יבזורי | 23/9/2020
ראובן אכן הפליא לעשות והקים עם אנשי ראשית (ראשית ולא בראשית...) פרוייקט לתפארת. כל הכבוד ראובן! דורון ציין את הפער האידיאולוגי לכאורה בינינו לבין אנשי ראשית. ראוי לציין שיואש "בדרכו הדתית" מחשיב עצמו כממשיך בדרך הקיבוצית שלנו והפערים בינינו לבינם מתבטאים בתחום הדתי בלבד. מסתבר אולי שהשאלה איננה הכיפה אלא מה שאתה מכניס תחתיה - האם זו האהבה והחמלה האנושית או הסגידה לסמלים ופולחנים שבשמם יוצאים לנגח את כל מי שאיננו שותף לאמונה באותם דברים.

צודק

דורון שהם | 24/9/2020
צודק יריב. הטעות בשם רק מוכיחה עד כמה הייתי מנוכר מהמפעל הזה. אני מצטער ומתנצל. באמת. ראובן הבטיח לי שיקח אותי לשם להכיר ולהתרשם. על זה אומרים "מודה ועוזב ירוחם" מבטיח לרשום כאן את התרשמותי מקיבוץ "ראשית" ברגע שיסתיים הסגר. גמר חתימה טובה לכולנו.