משמר העמק no res

פסיכותרפיה

כבר בגיל צעיר התנועה והריקוד היו דרך הביטוי הטבעית שלי.

בתחילת דרכי המקצועית כמורה לתנועה הבנתי את הרצון והצורך שלי להעמיק את ההבנה בנפש האדם. מצאתי שהתחום של תרפיה בתנועה הוא השילוב המתאים עבורי משום שהוא מחבר בין שני העולמות המרכזיים שלי תנועה, ותמיכה ועזרה לאחרים.

הכשרתי המקצועית:

אני בוגרת סמינר הקיבוצים כמורה לתנועה ומחול עם ותק של 30 שנה. תרפיסטית בתנועה, פסיכותרפיסטית, ומטפלת בשיטת גרינברג. 

לאחר קבלת תואר שני בתרפיה בתנועה בשמונה השנים האחרונות עבדתי כתרפיסטית בתנועה וכפסיכותרפיסטית, במרכז למשפחות בסיכון בפרדס חנה. טיפלתי במטופלים עם בעיות של אילמות סלקטיבית, קשיים בשטף הדיבור, גמגום, בעיות רגשיות, חוסר בטחון עצמי, ילדי אומנה, ילדים מאומצים, ילדים עם בעיות קשב וריכוז סוגיות וקשיים שהעבודה כפסיכותרפיסטית ותרפיסטית בתנועה תרמה לשחרור, פתיחות, חיזוק הביטחון והתפתחות אישית רבה.

תחום הגילאים שאני מטפלת בהם נע מגיל לידה לגילאי בית ספר יסודי. כמו כן, אני עוסקת בהדרכות הורים. 

תחום נוסף שאני עוסקת בו הוא טיפולים במגע בשיטת גרינברג, אבחון בכפות הרגליים וטיפולים דרך הגוף. מזה 19 שנים אני מטפלת בשיטת גרינברג. אני מאמינה בכל מאודי בקשרי גופנפש. בעבודה שלי אני נפגשת בפגיעות של הגוף, רואה בבירור קשר של הנפש עם פגיעות סומטיות, מבינה ורואה שתכנים לא מעוכלים עלולים להתבטא כמחלות פיזיות.

 מאז סיום לימודי פסיכותרפיה אני מרגישה הרחבה משמעותית לדרך העבודה שלי. החיבור של גופנפש הוא טבעי וברור בשבילי ואצל הרבה מאד מטופלים הסימפטומים הגופניים עמוקים מאד והשילוב של התבוננות, פיתוח ההכרה, חקירה וטיפול במגע, מביא הקלה רבה.

אני מטפלת בנשים בהריון, תומכת ומלווה נשים בהריון בסיכון. הצלחתי לעזור לתינוקות שהיו במצג עכוז  להתהפך "ולחסוך" בכך ניתוח קיסרי. אני מטפלת באנשים בדיכאון, תומכת ומחזקת לאחר ניתוחים, ועוד תחומים נוספים.

פתחתי קליניקה בקיבוץ ואני מקבלת מטופלים ומשפחות מבחוץ.

 

 

 צפירה עצמון 052-3756712

פסיכותרפיסטית, מטפלת בתנועה 

ובשיטת גרינברג.

אין תוצאות